دوشنبه 30 بهمن 1396 | Monday 19 February 2018

پربازدیدترین

برگزیده

نرخ طلا و ارز

نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 37150
پوند انگلیس 52149
درهم امارات متحده عربی 10116
ين ژاپن 34925
یورو 46136

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۱,۴۷۱,۰۰۰ ۱,۴۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۵۰۱,۰۰۰ ۱,۵۰۵,۰۰۰
نیم سکه
۷۳۸,۰۰۰ ۷۳۸,۰۰۰
ربع سکه
۴۴۴,۰۰۰ ۴۴۳,۰۰۰
سکه گرمی
۲۹۹,۰۰۰ ۲۹۹,۰۰۰

روزنامه ها

ايران قبل و بعد برجام
علي نجفي خوشرودي در گفت وگو با خبرنگار ايسنا گفت: من به عنوان یک دیپلمات خیلی خوب می دانم که ایران پیش از برجام چه وضعیتی داشت و امروز چه وضعیتی دارد. در حالی که در دولت گذشته تولید نفت ایران به کمتر از 500 هزار بشکه رسیده بود اما امروز در پرتو عقلانیت و خردورزی دولت تدبیر و امید جایگاه شایسته ایران در مناسبات بین المللی انرژی را احیا کرد و فناوری ها راحت تر به خدمت توسعه و اقتصاد کشور درمی آید و جذب می شود و سیاست خارجی به کمک اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبرد اصلی اقتصاد کشور در راستای افزایش اشتغال و رونق تولید درآمده است.نماینده مردم بابل در مجلس عنوان کرد: افزایش 40 درصدی صادرات، کاهش 25 درصدی واردات، کاهش نرخ تورم از 46 درصد به 8 درصد، افزایش رشد اقتصادی از منفی 6 درصد به مثبت 8 درصد، نوسازی ناوگان حمل و نقل و هوایی، تثبیت نرخ ارز و تقویت پول ملی، احیای صنعت توریسم و گردشگری از آثار به نتیجه رسیدن برجام است که البته ما متکی به توانمندی های داخلی ایران هستیم اما با دنیا قهر نیستیم و قهر نمی خواهیم و قهر نمی کنیم.

نجفی تاکید کرد: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برنامه ها و ادعاهایی که مطرح می کنند و شعارهایی که می دهند باید مبتنی بر ظرفیت ها و مختصات اقتصادی کشور و قانون برنامه 5 ساله توسعه کشور و همچنین قوانین بودجه سالانه کشور باشد و باید تبعات اقتصادی و اجتماعی برای کشور ایجاد نکند که البته نمونه این موضوع را در کشور ونزوئلا شاهد هستیم کشوری با نفت فراوان و با الگوی اقتصادی مشابه ایران در دولت گذشته است.

وی ادامه داد: افزایش پرداخت یارانه که برخی نامزدهای انتخابات به آن اشاره می کنند را تصور کنید اگر به همه جمعیت یک میلیارد و 400 میلیون نفری کشور چین یارانه پرداخت می شد این کشور قدرتمند دنیا با اقتصاد بزرگی که در دنیا دارد به چه سرنوشتی دچار می شد؟ باید دولت ها سازوکار فکر کردن، خلاقیت و نوآوری و زمینه کارآفرینی را برای مردم فراهم کنند و در آن صورت دولت ها مقبولیت و امنیت دارند و به صورت متقابل امنیت و آسایش و آرامش را برای شهروندان فراهم می کنند.

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: وعده پرداخت یارانه تحقیر آشکار شخصیت مردم و خرید آشکار آرای مردم است و حتما حافظه کوتاه مدت و بلندمدت مردم یاری می کند و یکبار برای همیشه دچار فراموشی نمی شوند.
منبع:ايسنا

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط FANI ،

Template Design:fani Group