دوشنبه 30 بهمن 1396 | Monday 19 February 2018

پربازدیدترین

برگزیده

نرخ طلا و ارز

نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 37150
پوند انگلیس 52149
درهم امارات متحده عربی 10116
ين ژاپن 34925
یورو 46136

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۱,۴۷۱,۰۰۰ ۱,۴۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۵۰۱,۰۰۰ ۱,۵۰۵,۰۰۰
نیم سکه
۷۳۸,۰۰۰ ۷۳۸,۰۰۰
ربع سکه
۴۴۴,۰۰۰ ۴۴۳,۰۰۰
سکه گرمی
۲۹۹,۰۰۰ ۲۹۹,۰۰۰

روزنامه ها

 

به گزارش خبرنگار ستاد نمایندگان ادوار حامی دکتر روحانی، مهندس "عبدالغفار شجاع" رئیس ستاد نمایندگان ادوار حامی دکتر روحانی بیان داشت که هفتصد نفر از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای حمایت خود را از حجت‌الاسلام حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده‌اند. متن بیانیه به شرح ذیل است:

 
 
بسمه تعالی
 
بیانیه هفتصد نفر از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی در حمایت از دکتر حسن روحانی

ملت شریف، فهیم و همیشه در صحنه ایران اسلامی
اکنون ایران بزرگ در آستانه انتخاباتی سرنوشت‌ساز قرار گرفته است که با حضور شما ملت غیور و حماسه ساز مسیر آن مشخص خواهد شد و ما جمعی از نمایندگان ادوار و نمایندگان فعلی اصلاح طلب، اعتدالگرا، نمایندگان مستقل و اصولگرای حامی دولت دکتر روحانی، بر خود وظیفه می دانیم که در خصوص شرایط گذشته و فعلی کشور و انتخابات ریاست جمهوری نکاتی را به استحضار شما ملت بزرگ ایران اسلامی برسانیم:

در شرایط کنونی کشور، اولویت اول دولت حل مشکلات اقتصادی است که خوشبختانه امروز در بین همه جناح ها بر این موضوع اجماع وجود دارد؛ قطع نظر از فرصت های تاریخی اقتصادی که در دولت گذشته طی سالهای 1384 لغایت 1392 از دست رفت و ناکارآمدی اقتصادی اسفبار دولت قبل، از جمله بی انضباطی پولی و مالی، رشد بی رویه نرخ ارز، عدم مدیریت صحیح و ناکارآمدی در استفاده از درآمدهای چشمگیر نفتی، کاهش صادرات غیرنفتی و افزایش بی رویه واردات و منفی شدن تراز تجاری که آثار نامطلوب آن افزایش تورم و کاهش قدرت خرید مردم و عدم اشتغال پایدار و نرخ بالای بیکاری بود و البته تشدید تحریمهای ظالمانه اقتصادی ناشی از دیپلماسی ناکارآمد دولت گذشته، نیز مزید بر علت شد تا کشور در آستانه ورشکستگی اقتصادی قرار گیرد و شاهد کاهش روز افزون بهره وری در کشور باشیم.
 
هزینه های معاملات و مبادلات ارزی در فضای تحریم ها، به گونه ای بی سابقه افزایش پیدا کرد تا جایی که زمینه ساز بروز فساد در این بخش شد و منابع کشور را بر باد داد. خوشبختانه، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید که معتقد به انجام اصلاحات در چهارچوب اصول با مشی اعتدالی و مبتنی بر عقلانیت است و آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای با بکارگیری نیروهای متخصص در حوزه حقوق بین الملل و دیپلماسی و مخصوصاً در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری، زیرساخت های توسعه، ترقی و رشد کشور به خوبی فراهم شده است. برنامه جامع اقدام مشترک یا همان برجام، ضمن به رسمیت شناختن حق ایران برای داشتن تکنولوژی صلح آمیز هسته ای و از بین رفتن تحریم های اقتصادی مرتبط با آن، امید و نشاط را در سایه عقلانیت و اعتدال به مردم و کشور بازگردانده است. بسیاری از منابع مالی کشور که در نتیجه تحریم ها از سوی کشورهای دیگر بلوکه شده بود به کشور مسترد شد و شاهد بهبود وضعیت اقتصادی کشور هستیم. شاخص هایی همچون رشد اقتصادی 5/8 درصدی، کاهش نرخ تورم به زیر 10 درصد و بهبود تراز تجاری، افزایش صادرات غیرنفتی و خودکفایی در حوزه گندم از جمله صدها دستاورد تحسین برانگیز دولت تدبیر و امید است که امروز اثرات آن در زندگی مردم دیده میشود.
براین باوریم که امروز، توسعه متوازن ایران اسلامی در حوزههای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت است و باتوجه به تجربه 4 سال گذشته اعلام می داریم که تداوم سیاست های دولت تدبیر و امید می تواند ایران را در جایگاه خیره کننده برحقش قرار دهد و سیل سرمایه گذاریهای داخلی و خارجی را به این کشور روانه سازد. افزایش قدرت خرید مردم، بهبود وضعیت کسب و کار و معیشت و افزایش رفاه مردم کمترین دستاورد ادامه راه عقلانیت دولت تدبیر و امید خواهد بود. همچنین در عرصه های سیاسی و اجتماعی نیز ضمن افزایش تعامل سازنده با جامعه جهانی و اجرایی کردن منشور حقوق شهروندی بعنوان سند افتخار آمیز دولت، می تواند موجب افزایش آزادی های مدنی، سیاسی واجتماعی باشد. لذا ما نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان فعلی اصلاح طلب، اعتدالگرا، مستقل و اصول گرای حامی دولت تدبیر و امید، بار دیگر بر این عقیده استواریم که شخصیت برجسته ای چون دکتر روحانی می تواند تداوم بخش رشد و تعالی کشور باشد و لذا از شما ملت فهیم و شریف ایران اسلامی تقاضامندیم تا ضمن حضور حداکثری در پای صندوقها، با رای خود به جناب آقای دکتر روحانی و انتخاب رئیس جمهوری در تراز جمهوری اسلامی ایران، حماسهای دیگر خلق نموده و آیندهای روشن و امیدبخشی را برای ایران اسلامی به ارمغان آورید، إنشأاللّه.

ستاد نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی
ستاد نمایندگان اصولگرای مجلس شورای اسلامی
ستاد نمایندگان اعتدالگرا و مستقل مجلس شورای اسلامی
 
 
انتهای پیام/
 

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط FANI ،

Template Design:fani Group