دوشنبه 30 بهمن 1396 | Monday 19 February 2018

پربازدیدترین

برگزیده

نرخ طلا و ارز

نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 37150
پوند انگلیس 52149
درهم امارات متحده عربی 10116
ين ژاپن 34925
یورو 46136

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۱,۴۷۱,۰۰۰ ۱,۴۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۵۰۱,۰۰۰ ۱,۵۰۵,۰۰۰
نیم سکه
۷۳۸,۰۰۰ ۷۳۸,۰۰۰
ربع سکه
۴۴۴,۰۰۰ ۴۴۳,۰۰۰
سکه گرمی
۲۹۹,۰۰۰ ۲۹۹,۰۰۰

روزنامه ها

نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي گفت: ايران در مقايسه با امارات، عربستان، روسيه و ونزوئلا، تنها كشور صادر كننده نفت است كه با وجود افت شديد قيمت نفت، هم رشد اقتصادي را بالاي ٧ درصد ارتقاء داده و هم تورم را تك رقمي كرده است.

 

ميرحسين سيدزاده نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار ستاد نمايندگان ادوار حامي دكتر روحاني، با اشاره به عملكرد مثبت دولت يازدهم طي چهار سال گذشته گفت: ايران در مقايسه با امارات، عربستان، روسيه و ونزوئلا، تنها كشور صادر كننده نفت است كه با وجود افت شديد قيمت نفت،هم رشد اقتصادي را بالاي ٧درصد ارتقاء داده و هم تورم را تك رقمي كرده است.

سيدزاده تصريح كرد: در شرایطی که کاهش رشد اقتصادی در امارات متحده عربي ٥٠٪‏ ، عربستان ٦٦٪ ‏، روسيه ١/٥- و نرخ تورم دورقمي، ٨- و تورم ٧٢٠ درصدي در ونزوئلا وجود دارد اما ايران توانسته رشد اقتصادي مثبت بالاي ٧ درصد را داشته باشد.


وي ادامه داد: از سال ٩٢لغايت ٩٥، اعتبارات جاري كشور ٧٣٪‏ و عمراني ٩١٪‏ افزايش داشته است. در سال٩٢ همچنین متوسط حقوق كارمندان دولت (رسمي و پيماني) از ١/٥٩٠/٠٠٠ تومان به ٣/٥٣٠/٠٠٠ تومان در سال ٩٦ رسيد يعني ٢/٣برابر افزايش يافته است.

 

نماینده سابق مردم مرند در مجلس خاطرنشان کرد: در دولت يازدهم متوسط حقوق فرهنگيان  در سال ٩٢ از١/٢٥٠/٠٠٠تومان با اجراي طرح رتبه بندي به ٢/٨٥٠/٠٠٠تومان در سال ٩٦رسيد.

شجاع: نمایندگان ادوار مجلس ذخیره ملی و سرمایه‌های اجتماعی کشور هستند/ کارنامه موفق روحانی بهترین حامی وی
رییس ستاد نمایندگان ادوار مجلس گفت: مجمع نمایندگان با وجود کارنامه موفق چهار ساله دولت تدبیر و امید، دکتر روحانی را بهترین گزینه برای ریاست جمهوری اسلامی ایران می‌داند.
"عبدالغفار شجاع" رییس ستاد نمایندگان ادوار مجلس در گفتگو با خبرنگار ، با بیان اینکه نهاد پارلمان و نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی، عصاره فضایل ملت و از ارکان اصلی نظام و مردم سالاری دینی هستند، گفت: این رجال سیاسی به دلیل سابقه قانونگذاری، نظارت، پایگاه مردمی و ارتباط گسترده با توده ملت، توانمندی خاصی از حیث تشخیص اولویت‌ها، نیازها، استعدادهای ملی، منطقه‌ای، مشکلات، مسایل و مطالبات مردم دارند.
وی ادامه داد: این مجمع ملی ظرفیت بسیار خوبی برای ارایه اندیشه‌های راهبردی و راهکارهای توسعه و پیشرفت کشور، اتحاد، همبستگی مردم و جذب توده‌های مردمی در مسیر مردم‌سالاری دینی، عقلانیت، دانش محوری، توسعه متوازن سیاسی، اقتصادی و فرهنگی داشته و در واقع از ذخیره‌های نظام و سرمایه اجتماعی کشور هستند.
شجاع با اشاره به اینکه اندیشه راهبردی تشکیل مجمع نمایندگان ادوار مجلس، سازماندهی و انسجام نمایندگان ابتکاری بسیار بدیع و بی‌سابقه است، اظهار داشت: این مجمع ملی در بادی امر توسط هفت تن از نمایندگان مجلس و مشاوران دکتر نوبخت مطرح و عملیاتی و سپس با استقبال گسترده بیش از هزار نفر از نمایندگان مجلس و جریانات سیاسی اصلاح‌طلب و اعتدال مواجه و تبدیل به پایگاهی برای مطالبات مردمی و اندیشه‌ها و راهکارهای مصلحانه و مشفقانه برای اجرای اصول معطل مانده قانون اساسی و آرمان‌های امام (ره) و رهبری و سازماندهی اقشار مردم درحوزه‌های انتخابیه گردید.
رییس ستاد نمایندگان ادوار مجلس تاکید کرد: این ستاد با تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌ها و اجلاس‌ها و شورای هماهنگی استان‌ها، پس از رایزنی و مشورت و تبادل نظر رجال سیاسی و نمایندگان منتخب مردم و بررسی شرایط داخلی و بین‌المللی کشور و کارنامه موفق چهار ساله دولت تدبیر و امید، به این نتیجه رسیدند که جناب دکتر روحانی بهترین گزینه برای ریاست جمهوری اسلامی ایران است.
وی در ادامه تصریح کرد: دکتر حسن روحانی به دلیل تحصیلات حوزوی و دانشگاهی و علوم قدیمه و جدیده و تجربیات سیاسی قبل و پس از انقلاب و سابقه طولانی قانونگذاری و مطالعات تخصصی حقوقی و سیاسی و مسیولیت‌های مختلفی که از جانب مقام معظم رهبری به وی محول گردیده، شخصیتی وزین و سرمایه ملی مورد وثوق رهبری و سیاسیون کشور و توده ملت است.
شجاع تاکید کرد: جناب دکترروحانی در چهارسال گذشته کارنامه موفقی در حسن مدیریت کشور داشتند؛ از جمله مهار تورم افسار گسیته و کاهش نرخ تورم از 40 درصد به نه درصد، تبدیل رشد اقتصادی منفی شش درصد به مثبت هفت درصد، تداوم یارانه‌ها با وجود تحریم پولی و بانکی و کاهش شدید قیمت جهانی نفت خام، خودکفایی گندم و بنزین، مهار بحران زیست محیطی و آلاینده‌های ناشی از مصرف بنزین بی‌کیفیت، خروج کشور از بحران منطقه‌ای و جهانی و انزوای بین‌المللی، دیپلماسی موفق در خارج کردن پرونده کشور از شورای امنیت سازمان ملل متحد و فصل هفتم منشور و لغو تدریجی تحریم‌های فلج کننده، تصویب برجام به عنوان سند پرافتخار ملی.
رییس ستاد نمایندگان ادوار مجلس بیان داشت: جناب روحانی علاوه بر عبور موفق از بحران‌های عظیم توانستند نسبت به توسعه متوازن کشور، تصویب منشور حقوق شهروندی، ترقی نظام مالیاتی، سامان بخشیدن به وضعیت مالیه و بودجه، دخل و خرج کشور و بهداشت و درمان و توسعه آزادی بیان، اندیشه و شبکه‌های اجتماعی بسترساز توسعه متوازن اقتصادی و سیاسی کشور باشند.
وی اذعان داشت: دولت جناب روحانی با اجرای نظام تحول سلامت و گسترش پوشش بیمه‌ای برای اقشار محروم و اختصاص بودجه‌های عمرانی و راه‌آهن و سه برابر شدن مستمری معلمان و مستمری بگیران خدمات خوبی به قشر آسیب‌پذیر جامعه نمودند.
شجاع خاطرنشان کرد: نمایندگان ادوار مجلس به عنوان منتخبان ملت از مردم خواستار حضور پر از شور و شعور در پای صندوق‌های رای و اعتلای اقتدار کشور و رای قاطعانه مردم به جناب دکتر حسن روحانی هستند تا به یاری خداوند متعال و توجهات حضرت ولی عصر (عج) و رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری با انتخاب اصلح برای سه دهه آینده مردم سالاری دینی تثبیت و کشور در امنیت و آرامش پیشرفت خواهد کرد و آخر دعوانا الحدلله رب العالمین.

گفت و گو با کارشناس

غلامرضا تاجگردون، رئيس كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی:
ریشه موسسات مالی غیر مجاز که پول مردم را خوردند و با کلاهبرداری، هزینه ها را به گردن دولت روحانی انداختند، خراسان است. قالیباف خوب می داند که ریشه اینها کجاست. 4 درصدی ها همان ها هستند.
تاجگردون رئيس كميسيون برنامه،بودجه و محاسبات در مورد تاكيد برخي كانديداها مبني بر وجود جامعه ٩٦ درصدي و ٤ درصدي گفت: نمي دانم آقاي قاليباف نسبت ٤ درصد و ٩٦ را از كجا آورده است ولي اگر منظور آقاي قاليباف اين است كه ٤درصد از منابع سيستم بانكي در اختيار ٤ درصد جامعه است خود او نيز مي داند ريشه اين موضوع كجاست. ريشه اين مطلب مؤسسات پولي است كه در كشور شكل گرفته اند و عمده آنها نيز در خراسان هستند.
تاجگردون افزود: بانک مركزي امروز با تمام مؤسسات پولي كه شبه مؤسسه عمل كردند و پول‌هاي كشور را نيز جمع كرده اند برخورد كرده و آنها را سامان داده است. تمام مؤسسات پولي كه الان در كشور مسئله دار شده اند ريشه شان خراسان است. يعني ريشه همه مؤسسات خراسان است و همه اين پول نيز دست همين افراد است .
رئيس كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات بيان كرد: ٤ درصد خود همين افراد هستند كه منابع كشور را با پول سنگين در كل كشور جمع كرده اند. اين مؤسسات در اقصي نقاط كشور رفتند و پول هاي خرد مردم را جمع كردند و بعد با يكسري كلاهبرداري ها خودشان را ورشكسته كردند و هزينه شان را گردن دولت آقاي روحاني انداختند. مؤسساتي همانند ميزان و ثامن الحجج در يك دوره هشت ساله و قبل از آن پول جمع كردند.
وي با بيان اينكه بانک مركزي بايد كلاهبرداري‌هايی را كه اين مؤسسات از مردم كردند اعلام كند گفت: ريشه رانت خراساني در كشور در حال شكل گيري است. اين رانت در يک برهه با يك شكل خاصي آمد و الان نيز به شكل ديگري آمده است و مردم نيز بايد در اين زمينه هوشيار باشند.
اين نماينده اصلاح طلب در مورد نظارت مجلس بر اين موضوع گفت: هرگاه مجلس در اين مورد تحقيق و تفحصي را شروع كرد مردم را وسط انداختند و خيلي حرفه اي كار كردند. در بحث مؤسسه ميزان به گونه اي رفتار كردند كه دولت را مقصر جلوه دهند. يكسري مؤسسات از خراسان شكل گرفت و در كل كشور پول جمع كرد و وقتي ما قصد تحقيق و تفحص داشتيم مردم را وسط انداختند مردم را ساماندهي كردند كه مقابل مجلس تجمع كنند كه مجلس را مقصر كنند در صورتي كسي كه پول را جمع كرده بود مشخص بود . در حال حاضر كه بانك مركزي اينها را شفاف كرده است آقايان حرف از ٤درصد مي زنند. اين مؤسسات نيز پول را گرفته‌اند و الان حرف از ٤ درصد و ٩٦ درصد مي زنند و اتفاقا اين عدد درست است ولي خود اين آقايان٤ درصد هستند.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی بزرگترین افتخار دولت روحانی را کنترل تورم و افزایش تدریجی مزد دانست و افزود: آنچه می‌توانیم جزو افتخارات دولت آقای روحانی در همه عرصه‌ها خصوصا در عرصه کارگری مدنظر قرار بدهیم حرکت بسیار آهسته در دو مسیر کنترل تورم و افزایش تدریجی دستمزدها است.


وی خاطرنشان کرد: طبعا دلخواه ما این است که طی یک دوره چهار ساله دستمزد به سطح مطلوب خود برسد ولی تقریبا در همه این سالها درصد افزایش دستمزد کمی بالاتر از تورم گرفته شد و ۱۰ درصد بیش از نرخ تورم اعلامی بود که تاثیرش حدود ۴ درصد در کل قدرت خرید بلندمدت کارگران است هرچند که چهار درصد رقم بزرگی نیست اما گام موثری در جهت بهبود وضع معیشت کارگران است که اگر ادامه یابد قطعا زندگی بهتر کارگران را شاهد خواهیم بود.
منبع:ايسنا

گفت و گو با کارشناس
محسن صفایی فراهانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی:
مورد عجیب کسی که ۲۰ سال قاضی بود!


برای کشور نگرانم که بالاترین رده‌های آن خود را در همه‌چیز بی‌تقصیر جلوه می‌دهند! 
تمام بحث‌های مناظره نشان می‌دهد آقایان فاقد برنامه اقتصادی بودند. بیشتر سعی می‌کردند با تار و مار کردن جنبه‌هایی منفی را از افراد و اشخاص مطرح کنند. این جای نگرانی دارد برای کشوری که این افراد مردان دولتی و اجرایی‌اش بودند. ایشان ۱۲ سال است شهردار تهران هستند، پیش از آن ۵ سال رئیس نیروی انتظامی کشور بود و قبل از آن فرمانده سپاه بودند. وقتی این اطلاعات را می‌دهند و طوری وانمود می‌کنند که خودشان در همه‌چیز بی‌تقصیر بودند، این‌ها برای کشور جای نگرانی دارد.

وقتی کسی بیش از۲۰ سال مسئولیت داشته  و همه‌چیز از فساد را به دیگران سوق می‌دهد، این‌ها سیاه‌نمایی کشور است. قبول است که فساد وجود دارد، ولی باید گفت خود این اقایان در برخورد با فساد واقعی چطور برخورد کردند؟ همین الان بابک زنجانی چه شرایطی دارد؟ چرا بابک زنجانی از ایمنی بالایی برخوردار است و احساس نگرانی نمی‌کند؟ او که در اختیار قوه قضاییه است و حتی در اختیار وزارت اطلاعات هم قرارشان نداده‌اند.

این نشان می‌دهد آقایان نمی‌خواهند به آنچه می‌تواند به شکوفا شدن اقتصاد کشور کمک کند، ورود کنند، چرا که اصلا تخصصی در آن ندارند.

حسن روحانی در اجتماع بزرگ مردم یزد در مسجد حظیره این شهر تصریح کرد : مسیر آزادی، انقلاب و ایستادگی بدون یزد معنا ندارد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی عصر امروز (شنبه) در ادامه سفر انتخاباتی خود در مسجد حظیره یزد در جمع هزاران نفری مردم این شهر اظهار کرد: اولین روزهایی که در جمع مردم یزد سخنرانی کردم سال ۵۳ بود و قبل انقلاب آخرینش فروردین ۵۷ بود. اینجا دارالایمان و دارالعباده است.وی اضافه کرد:این استان استان قنات و قنوت و قناعت است و بزرگان زیادی داشته است.از جمله مرحوم آیات محقق داماد و شیخ مرتضی حائری بوده‌اند.روحانی افزود: اینجا شهر مرحوم آیات صدوقی و خاتمی و شهر برادر عزیزم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد خاتمی است.

به نقل از ایلنا، این سخنرانی با حاشیه‌هایی همراه بود: تا پیش از حضور روحانی در سالن شهید بابایی قزوین، خیل کثیری از مردم برای حضور در این سخنرانی حضور یافته بودند. نکته جالب در این مساله، به همراه داشتن شال و پرچم‌هایی بنفش بود به گونه‌ای که تنها عده‌ای اندک از این شال‌ها و پرچم‌ها به همراه نداشتند. 

اصلاحات زنده باد، روحانی پاینده باد؛ یار دبستانی من؛ وصیت هاشمی، حمایت از روحانی؛ آزادی اندیشه بی‌روحانی نمیشه؛ سلام بر روحانی، درود بر خاتمی؛ خامنه‌ای زنده باد، روحانی پاینده باد؛ و... از جمله شعارهایی بودند که توسط حاضران مکرر و بی وقفه در این نشست سر داده شد. حضور اقشار مختلف با لباس های محلی و همچنین وزرشکاران، زنان و جوانان در این نشست چشمگیر بود.  

با ورود روحانی حاضران به تشویق ممتد او پرداختند. حجت الاسلام شیخ قدرت الله علیخانی، حجت الاسلام ناصر قوامی، محمد نهاوندیان، محمدرضا نعمت زاده و مرتضی بانک و محمد علیخانی و... از جمله کسانی بودند که در این همایش در کنار رییس جمهور حضور داشتند. 

در هنگامی که روحانی درصدد آغاز سخنرانی خود بود مردم قزوین به صورت هماهنگ شعار «روحانی دوستت داریم» را بیان کردند که رییس دولت تدبیر و امید در پاسخ به این ابراز احساسات از مردم قزوین تشکر کرد.

نکته جالب در این همایش این بود که بلندگوی همایش در چندین مقطع از جمله در ابتدای سخنرانی رییس جمهور قطع شد که روحانی دراین باره با تبسم گفت: شما در کشور ما سراغ دارید که مشکل بلندگو حل شده باشد؟ باید این مشکل را هم برای همیشه حل کنیم.

مراسم حاميان حسن روحاني در ورزشگاه شش هزار نفري الغدير ارومیه برگزار شد.

به گزارش ايسنا،  در ابتداي  مراسم حامیان حسن روحانی در ارومیه که با حضور وی برگزار شد،  حميد صداقت پيشه رئيس ستاد حسن روحاني در آذربايجان غربي اظهار كرد: مردم عزيز ، شما با حضور در اين سالن ياد و خاطره سال ها پيش را زنده كرديد، ما  در نيمه راه هستيم . در حال حاضر دو انتخاب داريم يكي راه و ديگري بي راه. حق گرفتني ست ما آمده‌ايم حقمان را بگيريم.
سیامند رحمان قهرمان پارا المپيكي كشورمان نيز طی سخنانی در این مراسم گفت: امیدوارم سفر آقای روحانی به ارومیه سفری پر از نشاط و امید برای جوانان ایران باشد. امیدوارم آقای روحانی مانند قبل از وزرشکاران و جوانان برای افتخار آفرینی مجددا حمایت کنند.
سپس يكي از دانشجويان با حضور در جايگاه به بيان مطالبات قشر جوان پرداخت.
تعدد نمادهاي سبز و بنفش و پوسترهاي روحاني، پخش آهنگ آذري  در وصف ايران و همچنين شعارهايي چون روحاني حمايتت مي‌كنيم از جمله حاشيه هاي اين مراسم بود.

حسن روحانی در اجتماع بزرگ مردم یزد در مسجد حظیره این شهر تصریح کرد : مسیر آزادی، انقلاب و ایستادگی بدون یزد معنا ندارد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی عصر امروز (شنبه) در ادامه سفر انتخاباتی خود در مسجد حظیره یزد در جمع هزاران نفری مردم این شهر اظهار کرد: اولین روزهایی که در جمع مردم یزد سخنرانی کردم سال ۵۳ بود و قبل انقلاب آخرینش فروردین ۵۷ بود. اینجا دارالایمان و دارالعباده است.

وی اضافه کرد:این استان استان قنات و قنوت و قناعت است و بزرگان زیادی داشته است.از جمله مرحوم آیات محقق داماد و شیخ مرتضی حائری بوده‌اند.

روحانی افزود: اینجا شهر مرحوم آیات صدوقی و خاتمی و شهر برادر عزیزم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد خاتمی است.

معلم، مبدا دانش و مهارت جامعه است/ بازدید از واحدهای تولیدی یادآور سنگرهای دفاع مقدس است/ کسی می تواند برای اشتغال وعده بدهد که سختی ایجاد اشتغال کشیده باشد/ به همه کسانی که برای تولید و صنعت داخلی تلاش می کنند "آری" می گوییم/ انقلابی‌کسی است که فرصت‌های منافع ملی را هدر ندهد/ بازگشت کارگران قطعه ساز به کارخانه ها نماد چرخش همزمان چرخ های صنعت و مدرنترین سانتریفیوژ جهان در کشور است / عده ای در صدد تحمیل اراده خود به ملت هستند

 

رییس جمهور، بازگشت کارگران قطعه ساز به کارخانه ها را نماد چرخش همزمان چرخ صنعت و مدرنترین سانتریفیوژ جهان در ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه تولید داخلی؛ دل ملت را شادمان و دشمن را مایوس می کند، اظهارداشت: تلاش دولت یازدهم از ابتدا بهره گیری حداکثری از فرصت های سرمایه گذاری و فناوری برای طراوت تولید داخلی بود.

<%title%>

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط FANI ،

Template Design:fani Group