دوشنبه 30 بهمن 1396 | Monday 19 February 2018

پربازدیدترین

برگزیده

نرخ طلا و ارز

نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 37150
پوند انگلیس 52149
درهم امارات متحده عربی 10116
ين ژاپن 34925
یورو 46136

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۱,۴۷۱,۰۰۰ ۱,۴۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۵۰۱,۰۰۰ ۱,۵۰۵,۰۰۰
نیم سکه
۷۳۸,۰۰۰ ۷۳۸,۰۰۰
ربع سکه
۴۴۴,۰۰۰ ۴۴۳,۰۰۰
سکه گرمی
۲۹۹,۰۰۰ ۲۹۹,۰۰۰

روزنامه ها

گفت و گو با کارشناس

غلامرضا تاجگردون، رئيس كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی:
ریشه موسسات مالی غیر مجاز که پول مردم را خوردند و با کلاهبرداری، هزینه ها را به گردن دولت روحانی انداختند، خراسان است. قالیباف خوب می داند که ریشه اینها کجاست. 4 درصدی ها همان ها هستند.
تاجگردون رئيس كميسيون برنامه،بودجه و محاسبات در مورد تاكيد برخي كانديداها مبني بر وجود جامعه ٩٦ درصدي و ٤ درصدي گفت: نمي دانم آقاي قاليباف نسبت ٤ درصد و ٩٦ را از كجا آورده است ولي اگر منظور آقاي قاليباف اين است كه ٤درصد از منابع سيستم بانكي در اختيار ٤ درصد جامعه است خود او نيز مي داند ريشه اين موضوع كجاست. ريشه اين مطلب مؤسسات پولي است كه در كشور شكل گرفته اند و عمده آنها نيز در خراسان هستند.
تاجگردون افزود: بانک مركزي امروز با تمام مؤسسات پولي كه شبه مؤسسه عمل كردند و پول‌هاي كشور را نيز جمع كرده اند برخورد كرده و آنها را سامان داده است. تمام مؤسسات پولي كه الان در كشور مسئله دار شده اند ريشه شان خراسان است. يعني ريشه همه مؤسسات خراسان است و همه اين پول نيز دست همين افراد است .
رئيس كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات بيان كرد: ٤ درصد خود همين افراد هستند كه منابع كشور را با پول سنگين در كل كشور جمع كرده اند. اين مؤسسات در اقصي نقاط كشور رفتند و پول هاي خرد مردم را جمع كردند و بعد با يكسري كلاهبرداري ها خودشان را ورشكسته كردند و هزينه شان را گردن دولت آقاي روحاني انداختند. مؤسساتي همانند ميزان و ثامن الحجج در يك دوره هشت ساله و قبل از آن پول جمع كردند.
وي با بيان اينكه بانک مركزي بايد كلاهبرداري‌هايی را كه اين مؤسسات از مردم كردند اعلام كند گفت: ريشه رانت خراساني در كشور در حال شكل گيري است. اين رانت در يک برهه با يك شكل خاصي آمد و الان نيز به شكل ديگري آمده است و مردم نيز بايد در اين زمينه هوشيار باشند.
اين نماينده اصلاح طلب در مورد نظارت مجلس بر اين موضوع گفت: هرگاه مجلس در اين مورد تحقيق و تفحصي را شروع كرد مردم را وسط انداختند و خيلي حرفه اي كار كردند. در بحث مؤسسه ميزان به گونه اي رفتار كردند كه دولت را مقصر جلوه دهند. يكسري مؤسسات از خراسان شكل گرفت و در كل كشور پول جمع كرد و وقتي ما قصد تحقيق و تفحص داشتيم مردم را وسط انداختند مردم را ساماندهي كردند كه مقابل مجلس تجمع كنند كه مجلس را مقصر كنند در صورتي كسي كه پول را جمع كرده بود مشخص بود . در حال حاضر كه بانك مركزي اينها را شفاف كرده است آقايان حرف از ٤درصد مي زنند. اين مؤسسات نيز پول را گرفته‌اند و الان حرف از ٤ درصد و ٩٦ درصد مي زنند و اتفاقا اين عدد درست است ولي خود اين آقايان٤ درصد هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط FANI ،

Template Design:fani Group