دوشنبه 30 بهمن 1396 | Monday 19 February 2018

پربازدیدترین

برگزیده

نرخ طلا و ارز

نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 37150
پوند انگلیس 52149
درهم امارات متحده عربی 10116
ين ژاپن 34925
یورو 46136

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۱,۴۷۱,۰۰۰ ۱,۴۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۵۰۱,۰۰۰ ۱,۵۰۵,۰۰۰
نیم سکه
۷۳۸,۰۰۰ ۷۳۸,۰۰۰
ربع سکه
۴۴۴,۰۰۰ ۴۴۳,۰۰۰
سکه گرمی
۲۹۹,۰۰۰ ۲۹۹,۰۰۰

روزنامه ها

جلسه هیات رئیسه ستاد نمایندگان ادوار به همراه مسئولان ستادهای استانی نمایندگان ادوار آغاز شد و هم اکنون در حال برگزاری است.

در این نشست گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط رئیس ستاد، اعضای هیات رئیسه و مسئولان استانی ارائه خواهد شد و همچنین در خصوص اوضاع کشور و منطقه و انتظارات مردم بحث و تبادل نظر خواهدشد. گزارش تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.

ملت شریف، آگاه و سرفراز ایران

 بسمه تعالی

سلام و درود خدا بر شما که بار دیگر بلوغ و شعور سیاسی خود را در 29 اردیبهشت‌ 1396 با مشارکت گسترده در انتخابات سرنوشت‌ساز دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراها به رخ کشیدید و مردان و زنان آزاده را به تحسین وا داشتید، صحت و کارآمدی نظام مردم‌سالاری دینی را به اثبات رساندید و با آرای حداکثری و معنی‌دار خود، روحانی انقلابی، شجاع و روشنفکر حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی را با انتخاب مجدد به عنوان رئیس‌جمهور برگزیدید و بر تداوم جریان اعتدال‌گرایی،اصلاح‌طلبی و عقلانیت در کشور تأکید نمودید.
مردم با بصیرت ایران اسلامی با حضور امیدبخش خود در پای صندوق‌های رأی و با خلق حماسه‌ای دیگر نشان دادند که همچنان در دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان‌های متعالی آن ایستاده اند و با حضور آگاهانه در پای صندوق‌های رأی و استفاده از حق خود که شرکت در تعیین سرنوشت خویش است مردم‌سالاری دینی را تثبیت و دموکراسی را در عمل معنا کردند. هیأت رئیسه ستاد نمایندگان ادوار مجلس حامی دکتر روحانی به نمایندگی بیش از 700 نماینده ادوار مجلس که در انتخابات ریاست جمهوری از کاندیداتوری دکتر روحانی حمایت نمودند از مردم شریف و آگاه ایران به خاطر حضور گسترده و با شکوه خود در انتخابات و خلق حماسه 29 اردیبهشت و رأی قاطع به دکتر روحانی تشکر و قدردانی می‌نماید و این پیروزی را که پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشد به رهبر معظم انقلاب اسلامی، رییس جمهورمنتخب جناب آقای دکتر حسن روحانی و نمایندگان ادوار مجلس و ملت شریف ایران متواضعانه و صمیمانه تبریک عرض می‌نماید.

ان تنصرالله ینصرکم و یثبّت اقدامکم

هیأت رئیسه ستاد نمایندگان ادوار مجلس حامی دکتر روحانی
31/2/1396

موید حسینی صدر نماینده سابق خوی طی پیامی پیروزی دکتر حسن روحانی را در دور دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفت:بسم الله الرحمن الرحیم
پیروزی جناب آقای دکتر روحانی را نخست به مردم ارجمند و آگاه شهرستان خوی تبریک عرض می کنم که در چند روز گذشته با تلاش مخلصانه و حضور آگاهانه مثل همیشه درخشیدند .تبریک دوم را به مردم غیور آذربایجان و ملت بزرگ ایران اسلامی تقدیم می کنم که یک بار دیگر حماسه آفریدند.
تبریک و تهنیت مردم منطقه را نیز به محضر آیت اله خامنه ای رهبر عزیزمان اعلام می کنم که ضمن هدایت مقتدرانه ، دیروز هم در حین رای دادن با انگشتر بنفش یک بار دیگر امید را در دلها دوچندان کردند . آرزوی توفیق دارم برای دولت منتخب و به مردم بزرگ کشورمان عرض می کنم روزهای خوب، شاد، توام با مهربانی و سرسبزی و آبادانی و اقتدار در پیش رو خواهد بود.
مردم عزیزم در چند روز گذشته که در اجتماعات مختلف شما در شهر خوی و یا بخش های تابعه حضور پیدا کردم و یا در فضای مجازی دعوت به استقبال از عقلانیت و و خردورزی نمودم ، مرا مورد مهر و محبت خویش قرار دادید، صمیمانه تشکر می کنم.
ای ایران، ای مرز پرگهر، امروز قلب های عاشقانت شاد شد، این شادی مستدام باد .
دکتر موید حسینی صدر
نایب رئیس ستاد نمایندگان ادوار(حامی دکتر روحانی

 حجت الاسلام حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: مردم ایران روز جمعه قدرت خود را در برابر انحصارگران نشان بدهید ؛ روحانی اگر هیچ کاری نکرد آنقدر به شما آزادی در کشور داد که امروز بیایید علیه ما شعار بدهید. شما این آزادی را از دولت روحانی دارید.

 

به گزارش ستاد نمایندگان ادوار حامی دکتر روحانی،دکتر روحانی روز چهارشنبه در اجتماع بزرگ حامیان خود در ورزشگاه تختی اردبیل افزود: امروز روز تصمیم ملت ایران در برابر همه آنهایی است که می خواستند ایران را در حصر و تحریم نگهدارند؛ امروز تصمیم ملت در برابر آنهایی است که می خواهند کشور را به سال 91 برگردانند.
او اظهار کرد: ملت ایران به عقب بر نمی گردد؛ ملت ایران تسلیم شعارهای فریبکارانه شما نخواهد شد؛ شما فکر می کردید با تبلیغات دروغین در شهرها و روستاها موفق می شوید؟ کی ملت ایران با آرد و نبات تسلیم شدند؟ ما نخواهیم گذاشت آنهایی که هشت میلیارد دلار پول ایران را خوردند دوباره بر مملکت مسلط شوند.
دکتر روحانی افزود: بیایید جواب ملت ایران را بدهید؛ چرا اموال مردم را تاراج کردید؟ سه میلیارد و 600 میلیون دلار پول ملت دست آمریکا بود اینها پول های ما را گذاشته بودند دست آمریکایی ها و این پول در اختیار آنهاست؛ 10 ماه وقت داشتند که پول را به ایران برگردانند چرا پول را به ایران برنگرداندید؟
وی گفت: شما که پول ملت ایران را در حلقوم دشمن گذاشته اید انقلابی هستید؟ شما طرفدار اصول اصول گرایی هستید؟ شما که در دوران قدرت نتوانستید یک دلار پول را برگردانید ما یک میلیارد و 700 میلیون دلار از حلقوم آمریکا بیرون کشیده و به ایران آوردیم.
روحانی اظهارکرد: الان چرا کسی از حقوق هسته ای صحبت نمی کند؟ ما با هدایت رهبری در این 3.5 سال حقوق هسته ای را بازستاندیم؛ چرا در این مدت تبلیغات از قطعنامه های شورای امنیت دیگر حرفی نمی زنید؟ چون دولت یازدهم با هدایت رهبری و حمایت ملت تمام قطعنامه ها را لغو کرد.
وی افزود: چرا از این همه قطعنامه های آژانس که با 12 قطعنامه می خواستند مردم را به جنگ بکشانند الان یاد نمی کنید؟ چون همه آنها بسته شد. چرا از تورم 51 درصدی مواد خوراکی در دولت گذشته حرف نمی زنید؟ چرا از واردات گندم حرف نمی زنید؟ کشاورزان استان اردبیل پارسال 600 هزار تن گندم تولید کردند چرا از خودکفایی گندم حرف نمی زنید؟ و از سه میلیون تن آماده صادرات گندم صحبتی نمی کنید؟
آقای روحانی در برابر اعتراض برخی از مردم اردبیل از عملکرد صدا و سیما در زمان تبلیغات انتخاباتی گفت: همه باید پای صندوق های رای بیایند تا صدا و سیما اصلاح شود.
وی افزود: به خاطر کارمندان و خبرنگاران مظلوم صدا و سیما باید پای صندوق های رای بیایید تا صدا و سیما از ننگ این باند خلاص شود.
وی گفت: چرا حرف های ناروا می زنید؟ آیا بهداشت و درمان کشور بهتر نشده است؟ این همه تخت بیمارستانی این همه خانه بهداشت ، این همه اعزام پزشک آیا چشمان تیزبین زیبای شما اینها را نمی بیند؟
وی ادامه داد: من به عنوان نامزد و رئیس جمهور ایران از تمام ملت ایران خواهش می کنم اگر عکس های مرا پاره کرده اند هیچ عکس العملی نشان ندهید؛ جوانان ، دختران و پسران! می دانم این کار برایتان سخت است اما گر جلوی ستاد روحانی به روحانی فحش دادند جواب ندهید اینها اهداف دیگری دارند؛ اینها باخته اند ؛ اینها در اخلاق ، سیاست و صداقت باخته اند.
روحانی افزود: ما راه آهن را به پنج استان کشور می رسانیم ؛ در دولت دوازدهم سوت قطار را در اردبیل خواهید شنید؛ لایحه منطقه آزاد تجاری را به مجلس بردیم ، اردبیل صاحب منطقه آزاد تجاری خواهد شد. در عرض 3.5 سال پنج هزار میلیارد تومان برای آب و برق اردبیل اعتبار گذاشتیم ؛ 62 هزار هکتار زمین کشاورزی در استان اردبیل کانال کشی خواهد شد و 12 هزار و 500 هکتار اجرایی شده است.
او گفت: مردم ایران به شما اجازه نمی دهند به معلمان اهانت کنید و تهمت بزنید. شرمتان باد که شایعه کردید دولت خواندن نماز در مدارس را ممنوع کرده است.
او اظهار کرد: چرا نامزدها برای پول پخش کردن صحبت می کنند و در مورد آزادی صحبت نمی کنند؟ راجع به محیط دانشگاه صحبتی نمی شود؛ می خواهید فضای امنیتی را به دانشگاه ها ببرید نمی شود.
دکتر روحانی افرود: ناراحت هستید که تحریم برداشته شده است؛ تحریم ها برنمی گردد. شما می خواهید با دنیا مذاکره کنید آیا شما بلدید با دنیا مذاکره کنید؟.
او گفت: ما رشته زبان ترکی را در دانشگاه ها ایجاد خواهیم کرد؛ ما در دولت دوازدهم به شما مخالفان هم آزادی کامل می دهیم؛ چهار سال دولت را تخریب کردید، از این به بعد بجای تخریب انتقاد کنید.
او افزود: مردم اردبیل ، آذربایجان و ترک های ایران! برای رای اولی ها تعریف کنید سال 92 چه حماسه ای را آفریدند؛ رای اولی ها باید در صف اول صندوق های روز جمعه باشند؛ با تماس و تلفن به دوستانتان یادآوری کنید که پای صندوق های رای بیایند.
او گفت: قدرت نظام ، رهبری ، انقلاب و ملت ما در سایه این است که روز جمعه پای صندوق های رای باشید.
دکتر روحانی همچنین در زمینه حضور اسحاق جهانگیری در مناظره ها و افشاگری دروغ های مخالفان دولت و نامزدها گفت: می دانید که جهانگیری با چه زبانی دروغ ها را افشا کرد؛ هم آمدنش قشنگ بود و هم رفتنش؛ ما با هم متحد هستیم.
وی بیان کرد: از خاندان های بزرگ ایران ، خاندان امام خمینی ، شهید مطهری ، شهید بهشتی ، آیت الله طالقانی ، آیت الله موسوی اردبیلی و سیدمحمد خاتمی تشکر می کنم ، سلام بر آزادی ، سلام بر امید ، سلام بر اصلاحات ، سلام بر اعتدال ، سلام بر اصول گرایی معتدل و سلام بر سبلان.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با پنجمیبن دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت برگزار می شود.

منبع:ایرنا

به گزارش خبرنگار ستاد نمایندگان ادوار حامی دکتر روحانی، نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی لرستان در حمایت از دکتر حسن روحانی بیانیه ای را خطاب به مردم مردم شریف، متدین، انقلابی و تاریخ ساز این استان صادر کردند. متن به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیم

با درود وسلام برپیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی ص واهل بیت عصمت وطهارت وارواح طیبه شهیدان انقلاب اسلامی وامام ره ورهبری معظم انقلاب،ملت ایران روز جمعه پیام صلح ودوستی وآزادی خواهی وخردگرایی و تعامل با جامعه جهانی وبسیاری ارزش های اسلامی وبشری واستقلال و عدم وابستگی به قدرت های سلطه گرجهانی واتکای به آرای عمومی وقدرت توده مردم مسلمان را به جامعه جهانی اعلام خواهند نمود.

مردم لرستان در استقبال باشکوه چند روز پیش خود از رییس جمهور محبوب کشورمان، نشان دادند که با موج ملی ومردمی سراسر کشور همراهی نشان داده وبلکه پیشرو جنبش مطالبات ملی ایرانیان برای خردگرایی وتوسعه متوازن سیاسی واقتصادی ودانش محوری واسلام رحمانی و تعامل سازنده با جامعه جهانی هستند.

ما نمایندگان ادوار لرستان بدین وسیله از هم استانی های عزیزمان مردم لرستان مشفقانه وخیرخواهانه تقاضا داریم که درپای صندوق های رای حضور یافته ودر انتخاب راه از بی راهه، خرد گرایی از اشعری گری ، تعامل سازنده از انزوای بین المللی ،ایران دوستی ازایران هراسی وبسیاری ارزش های بشری وآزادی خواهی وحکمرانی مطلوب مشارکت جویند.

مردم عزیز لرستان ،باآگاهی و کیاست خود فریب وعده های غیر عملی و سم پاشی ها وبی تقوایی ها ودروغ پراکنی های برخی افراد ناآگاه را نمی خورند ومی دانند دولت روحانی دولتی مردمی وارزشمدار ومقید به باورهای اخلاقی ودینی وحمایت ازتوده محروم ومنادی اخوت وبرادری ووحدت کلمه مردم است.

این دولت مردمی، کشوررا از سقوط اقتصادی وسیاسی نجات داده وبا سیاست های بخردانه ولغو تدریجی تحریم ها وگشودن بازارها ورونق تجارت وکشاورزی وصنعت وگردشگری زمینه اشتغال جوانان ومحرومیت زدایی ازکشوررا فراهم می سازد.

ازاین روی صلاح وفلاح ملک وملت وبهروزی آینده فرزندان تان ودورساختن سایه ی شوم جنگ وتنش زدایی وصلح اجتماعی در انتخاب دکترروحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

از طرف نمایندگان ادوار لرستان

حاج ماشاء الله حیدری مقدم،حاج محمدرضا عباسی فرد،مهندس کریم ملک آسا،علی اسفندیار پور ،دکتر اکبر فرید،حاج کورش فولادی،مهندس عبدالرضا سپهوند،دکتر ایرج عبدی،مهندس غلامرضا عبدالوند،محمد تقی توکلی،اسماعیل دوستی،محمدکریم مروجی،محسن شفیعی،علی محمد احمدی،علی محمد سوری وسیدعباس موسوی


نماینده اسبق مردم مرند_جلفا گفت: كاهش نرخ تورم در سال ٩٥ به ٩ درصد رسيد در صورتي كه اين عدد در سال ٩٢ برابر ٣٤/٧٪‏ بوده است.

 

دکتر میرحسین سیدزاده در گفت و گو با خبرنگار ستاد نمایندگان ادوار حامی دکتر روحانی گفت: در دولت قبل كشور وارد كننده بنزين و گازوئيل بود ولي در سال ٩٦ به خودكفايي اين دو كالا استراتژيك رسيديم، موردي كه از فرمايشات مقام معظم رهبري از دكتر روحاني در ابتداي دولت يازدهم بوده عملي شده است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: كاهش نرخ تورم در سال ٩٥ به ٩ درصد رسيد در صورتي كه اين عدد در سال ٩٢ برابر ٣٤/٧٪‏ بوده است، رشد اقتصادي در سال ٩١ برابر با منفي ٦/٨ درصد بود كه اين عدد در سال ٩٥ به مثبت ١١/٢ درصد رسيد، تراز تجاري كشور از منفي ٢٠٨٨٤ ميليون دلار در سال ٩١ به مثبت ٢٤٦ ميليون دلار رسيد، توليد ناخالص ملي از ٢/٧٪‏ در سال ٢٠١٥ به ٦/٥٪‏ در سال ٢٠١٧ افزايش يافت.


دکتر سیدزاده تاکید کرد:جايگاه اقتصادي ايران شامل بهبود ٣٥ سلسله اي در شاخص نوآوري جهاني و رشد ٢٨ پله اي در شاخص ريسك اعتباري و رشد ٢٨ پله اي شاخص كارآفرين و توسعه و جهش ١٤ پله اي در شاخص كيفيت زندگي از ديگر دستاوردهاي دولت يازدهم دكتر روحاني بوده است.

به گزارش خبرنگار ستاد نمایندگان ادوار حامی دکتر روحانی، فرزندان و همسران شهید حامیان دولت تدبیر و امید طی بیانیه ای حمایت خود را از حجت‌الاسلام حسن روحانی در انتخابات جاری اعلام کردند. 
 
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
 
مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا 
 
(سوره احزاب ؛ آیه ۲۳)
 
از مومنان مرداني هستند که به پيماني که با خدا بسته بودند وفا کردند، بعضي بر سر پيمان خويش جان باختند و بعضي چشم به راهند و هيچ پيمان خود دگرگون نکرده ‏اند. 
 
ما فرزندان همان مردان مومن هستیم، مردان مومن به خدا، مومن به کرامت و شرافت انسان.
سالها پیش جوانان این خاک با هر عقیده، هر قومیت و هر مذهبی برای حفظ کرامت و شرافت ایرانی قدم در راهی سخت و بی بازگشت نهادند، آنها رفتند تا ایران همچنان کشوری باشد زیبا، آرام و برازنده ی هر ایرانی.
 
حکایت پاکی و بی آلایشی پدرانمان بر هیچکس پوشیده نیست، مردم شریف ایران نام آنها را با افتخار یاد می کنند و اما نام کسانی که دون فهمی و بداخلاقی شان آرامش  و آزادی را از آنها سلب کرده اند را از  یاد نخواهند برد.
 
عزیزان ما ، مردم نجیب ایران 
 
اینبار شما را خطاب نوشته مان قرار میدهیم ما فرزندان همان مردان گمنامی هستیم که بیصدا در خاک ایران خفته اند و میراث نگرانی آبادانی خاک ایران را بر دوش ما نهاده اند. هشت سال دولت دروغ و ریا را در ایران تجربه کردیم، دولتی که کرامت انسانها را پاس نداشت و شرافت مردم عزیز ایران را نشانه گرفت.
 
برای تکرار نشدن سالهای تباهی و دروغ به جناب آقای روحانی رای می دهیم تا اصلاحات این سرزمین کهن، راه پرفراز و نشیب و سخت را به پشتوانه ی حمایت و صبوری شما عزیزان طی نماید و حبس ها و حصرها و تهمت ها و تخریبها پایان یابد و جای آن اتحاد، مودت، شور و تلاش میان آحاد ملت ایران برقرار گردد و کشور در مدار توسعه و عدالت قرار گیرد.  
در پایان آرزوی ما و آرمان پدرانمان چیزی جز شادی، آرامش و آزادی برایتان نبوده است و از خداوند سبحان برای این مرز پرگهر آبادانی را طلب داریم.
 
جزای آنکه نگفتیم شکر روز وصال 
شب فراق نخفتیم لاجرم زخیال
تو بر کنار فراتی ندانی این معنی
به راه بادیه دانند قدر آب زلال
 
فرزندان و همسران شهید حامیان دولت تدبیر و امید  
 
۱۳۹۶/۲/۲۵
انتهای پیام/

نماینده مردم ایلام در دور هشتم مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ کناره گیری قالیباف به دلیل از دست دادن پایگاه و رای خود طی مناظره روز آخر بود و نمی خواست برای سومین بار طعم شکست را بچشد.

"داریوش قنبری" نماینده مردم ایلام در دور هشتم مجلس در گفتگو با خبرنگار ستاد نمایندگان ادوار حامی دکتر روحانی، در تشریح دلایل کناره گیری آقای قالیباف از دور انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقای قالیباف در مجموع رای چندانی نداشت به همین دلیل هم کنار رفت یعنی آن چهره تکنوکرات اصولگرایی که از خود ترسیم کرده بود در مناظره آخر از میان رفت.

 

وی ادامه داد: قالیباف با شعار ایجاد شغل تلاش کرده بود در قامت یک محاسبه گر تکنوکرات اعلام کرد که چگونه می خواهد شغل ایجاد کند زیرا کرده بود می خواهد با تولید هر یک میلیون تن محصول پتروشیمی اضافی، برای 600 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال کند، همچنین در کنار آن برای 5 میلیون نفر هم شغل بوجود بیاورد.

 

قنبری تاکید کرد: زمانی که به هر حال قالیباف این دیدگاه خاص را مطرح کرد خواست روحانی را به عنوان یک تحلیل و نظریه زیر سوال ببرد اما رئیس جمهور با تکیه بر نظر کارشناسی بحث ایجاد اشتغال را از طریق تولید اضافی پتروشیمی ها به هم ریخت در نتیجه پایگاه تکنوکراتی آقای قالیباف در همان مناظره مخدوش و دست وی از لحاظ مسایل اقتصادی خالی شد.

نماینده مردم ایلام در دور هشتم مجلس بیان داشنت: در حوزه سیاست داخلی و آزادی های شهروندی هم با بحث لوله کردن که آقای روحانی مطرح کرد غافلگیر شد و پاسخی نداشت، در بحث سیاست خارجی هم به دلیل حمایت وی از حمله کنندگان به سفارت عربستان سعودی کاملا مشخص شد لذا چهره تکنوکراتی قالیباف در عرصه اقتصادی و سیاست خارجی مخدوش شد و عملا آرای وی در مناظره ها به روحانی منتقل شد.

 

وی تصریح کرد: معتقدم کناره گیری قالیباف به این دلیل است که دیگر وی پایگاه خود را از دست داد، اساسا رای خاصی هم برای قالیباف باقی نمانده که بخواهد به سمت و سوی نامزد خاصی برود و از روز جمعه قالیباف رای خود را از دست داد و نمی خواست برای سومین بار طعم شکست را بچشد.

 

قنبری تاکید کرد: روحانی توانسته آرای خوبی را تاکنون کسب کند و در مجموع مناظره روز جمعه و اظهارات روحانی رعب و وحشتی را در اردوگاه اصولگرایان ایجاد کرده و بعید نمی دانم شخص آقای رئیسی هم از رقابت های انتخاباتی کنار بکشد زیرا می دانند روحانی بلا منازع بوده و نمی توانند نتیجه خوبی داشته باشند.

 

انتهای پیام/

رئیس ستاد نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی معتقد است: متاسفانه برخی از رقبای دکتر روحانی اخلاق انتخاباتی را رعایت نکرده و موارد خلاف واقع را به دولت نسبت می دهند که قادر به اثبات آن نیستند.

 

"عبدالغفار شجاع" رئیس ستاد نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ستاد نمایندگان ادوار مجلس حامی دکتر روحانی، مصاحبه مشروحی را درباره آخرین وضعیت عملکرد ستاد نمایندگان ادوار، فضای انتخابات، علل هجمه های اخیر علیه آقای روحانی را انجام داد که می توانید مشروح آن را در زیر بخوانید:


*آخرین وضعیت ستاد نمایندگان ادوار مجلس را تشریح بفرمائید؟

شجاع: در حال حاضر در تمامی استانهای کشور ستاد نمایندگان ادوار و فعلی تشکیل شده است و تعدادی از نمایندگان همسو با دولت با توجه به اعلام آمادگی خودشان بعنوان عضو هیت رئیسه شورای هماهنگی انتخاب شده اند و با هزینه های شخصی، با علاقه مندی و عشق به مردم برای رشد و تعالی کشور در شهرستانها و اجتماعات مردمی حضور پیدا می کنند و ضمن سخنرانی و تبیین و تشریح دستاوردهای دولت، از عملکرد آن در مقایسه با دولت قبل دفاع می کنند که جای تقدیر و تشکر دارد.

 

بر این باوریم برای ادامه ثبات در کشور و توسعه روابط خارجی و پرهیز از تصمیمات هیجانی و تبدیل شدن کشور به یک آزمایشگاه و همینطور برای ادامه مدیریت کارشناسانه دکتر روحانی یک دوره دیگر ایشان با رای مردم بعنوان رییس جمهور حضور داشته باشند تا انشاءالله کارهای نیمه تمام در سایه عقلانیت و اعتدال و عملگرایی دولت به نفع مردم به اتمام رسد.


*وضعیت فضای انتخابات را چگونه ارزیابی می نمائید؟

شجاع: متاسفانه برخی از رقبای دکتر روحانی اخلاق انتخاباتی را رعایت نمی کنند و مواردی را خلاف واقع به دولت نسبت می دهند که قادر به اثبات آن نیستند، البته مردم به خوبی متوجه اینگونه ترفندهای غیراخلاقی هستند، در مقابل دکتر روحانی ضمن پایبندی به قانون، اخلاق انتخاباتی را هم رعایت کرده اند، همچنین طرفداران دکتر روحانی خیلی پر سرو و صدا و اهل حواشی نیستند، با اطلاعات دقیقی که از سراسر کشور بدست امده و با توجه به ارتباط آنلاین و مستقیمی که با نمایندگان ادوار سراسر کشور داریم، توجه ها به سطح رضایتمندی مردم از عملکرد دولت پیش بینی می کنیم آقای روحانی در دوره اول پیروز انتخابات خواهد بود و نظر عموم مردم این است که ادامه کار آقای روحانی به نفع کشور و ملت خواهد بود.


*چرا آقای روحانی نتوانست تمام عملکرد خود را برای مردم تشریح و بازگو کند؟


شجاع: حقیقت اینست که آقای روحانی زمانی که دولت را تحویل گرفت با حجم انبوهی از مشکلات در همه زمینه ها اعم از اقتصادی، سیاسی، بین‌المللی و اجتماعی مواجه بود که متاسفانه به جهت عدم هماهنگی مجلس وقت با دولت آقای روحانی و همچنین عدم حمایت های لازم مجلس از دولت و از سوی دیگر فشار تحریم های ظالمانه، تخریب های دولت قبل، آقای روحانی تمام وقت و انرژی دولت را مصروف حل مشکلات بجا مانده از دولت قبلی نمود و در این بین رسانه ملی هم متاسفانه آنگونه که باید، نسبت به پوشش عملکرد دولت اقدام نکرد و دولت و تیم رسانه ای آن نیز بدنبال جنبه های تبلیغاتی عملکرد خود نبوده است.

 

تاکید آقای روحانی صرفا عملگرایی و حل معضلات و مشکلات بود، همانگونه که مردم ملاحظه کردند وی تا همین اواخر نیز در سفرهای استانی خود پیگیر اجرای مصوبات و افتتاح پروژه ها بود که به لطف خدا بسیاری از مشکلات بجا مانده از دولت قبل حل شده است و انشاا... در دولت دوازدهم دکتر روحانی شاهد شکوفایی اقتصادی خواهیم بود.


*لطفا بفرمایید دلیل تمامی هجمه های انجام شده علیه آقای روحانی چیست؟ ضمنا سخن پایانی خود را نیز بفرمایید؟


شجاع: از آنجاییکه رقبای دکتر روحانی فاقد برنامه مدون و جامع برای اداره کشور هستند لذا در صدد تخریب عملکرد دولت هستند و به نظر بنده آقای روحانی با نجابت و صداقت مدیریت کرده و در برابر انتقادات غیر منصفانه موضع نگرفته اند، حتی عملکرد دولت را به طور کامل برای مردم تشریح نکرده اند و اساسا خیلی ها نمی دانند که آقای روحانی کشور را از یک بحران عمیق اقتصادی نجات داده است و فراموش کرده اند که ما در کجا بودیم و امروز کجا هستیم اما قطعا روز به روز مسائل روشن تر می شود و آثار اقدامات دولت در زندگی مردم مشخص خواهد شد.

 

 یقین دارم که ان شاءالله روز جمعه با حضور حداکثری همه مردم در پای صندوقهای رای هدف مهمتر و اول ما که تقویت نظام و کشور است تحقق یافته و هدف دوم که پیروزی دکتر روحانی است به شکل مطلوبی محقق خواهد شد، در آخر از همه آحاد مردم خواهشمندم که در انتخابات حضور فعال و مشارکت حداکثری داشته باشند و به قول دکتر روحانی 11+1 در پای صندوقهای رای حاضر شوند.

 

انتهای پیام/

 

به گزارش ستاد نمایندگان ادوار حامی دکتر روحانی، "موید حسینی‌صدر" استاد تمام دانشگاه و نماینده مردم خوی و چایپاره در دور هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به تشریح چشم‌انداز کشور بعد از انتخابات ریاست جمهوری پرداخت. متن یادداشت به شرح ذیل:حقیت امر این است که استقبال مردم نسبت به آنچه که در مورد آقای رئیسی و آقای قالیباف پیش‌بینی می‌شد، قدری بیشتر است. دلایل این امر متعدد است اما به نظر بنده می‌تواند دو دلیل عمده داشته باشد. در ابتدا دولت طی چهار سال گذشته وضعیت کشور را در سال 92 برای مردم تشریح نکرد و ای کاش با این آقایانی که اکنون مدعی مناظره هستند در این 4 سال گذشته به مناظره می‌پرداخت و به زبانی ساده و عامه پسند و در عین حال کارشناسی و علمی به مردم اعلام می‌کرد که نتیجه تحریم های ظالمانه کشور را در چه وضعیتی قرار داده است.

دلیل دوم سستی برخی مسئولان دولتی در سفر به بخش ها و شهرهای مختلف کشور است که ارتباط نزدیک با مردم برقرار نکردند و از اقداماتی که در کشور می شد مردم را هم آگاه نکردند و همینطور تنگناهایی که در کشور وجود دارد را برای مردم بیان نکردند شاید بخشی از توجه مردم به کاندیداهای مذکور هم به دلیل سخنان تخریبی باشد اما واقعیت آن است که کشور ما در حال حاضر دو تغییر خیلی مهم را تجربه می کند. اول اینکه تمام کشورهای دنیا به حقانیت ایران پی برده اند و توطئه ایران هراسی تقریبا خنثی شده است و فضای بین المللی به طور قابل توجهی به نفع ایران بهبود یافته است و کشور ما در حال جذب سرمایه گذاری های بزرگ خارجی در حوزه های مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، حمل و نقل، راه سازی، صنایع مادر و ... می باشد.

تغییر دوم به همگرایی ملی ارتباط دارد، امروز همه مردم کشور اعتقاد پیدا کرده اند که (خودی هستند) و اما در گذشته بخشی از مردم تصور میکردند فقط  عده ای آسیب ناپذیر و صاحب قدرت می توانند به دیگران دستور دهند اما اکنون در کشور این تفکر کمرنگ شده و آحاد مردم معتقدند به راحتی می توانند حرف خود را زده، انتقاد و اعتراض کنند یا در تمام بخش های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی حضور فعال داشته باشند. به عبارت بهتر سرمایه اجتماعی کشور به طور جهشی بهبود یافته است.

در کنار این دو دستاورد عمده آیتم های بسیاری مانند حمل و نقل، مسایل بانکی، گردشگری، پتروشیمی، راه سازی، ترمیم حقوق کارکنان، اقدامات گسترده برای حل مشکلات تولید، ارتقاء فضای مجازی و توسعه اینترنت، آزادی های اجتماعی، رسیدگی به معلمان، تحول در خدمات بهداشت و درمان و ... توفیقات دولت حتی قابل و حتی قابل تحسین  بوده است. یک واقعیت مهمتر  اینکه دولت نیز به ترمیم کابینه و تغییر استانداران فرسوده خود اعتقاد پیدا کرده و این موضوع یک بازسازی ارزشمند  است. به هر حال دولت فعلی پخته تر شده و اقدامات بزرگی را آغاز کرده است که به نظر می رسد با پیروزی مجدد آقای روحانی زیرساخت های کشور بهبود قابل توجهی بیابد و براساس پیش بینی های سازمان های بین المللی، کشور ما حداقل 4 و حداکثر 8 درصد رشد اقتصادی را در طی چهار سال آتی تجربه خواهد کرد و می توان آینده ای امید بخش را برای ایران در نظر گرفت.


در نقطه مقابل با انتخاب آقای رئیسی، توسعه کشور و همینطور اقتصاد کشور با مشکلاتی مواجه خواهد شد از جمله تصورهای کشور های خارجی است که به دلیل فضاسازی بین المللی از طرف مخالفان کشورمان حداقل برای حدود دو سال آینده هیچ سرمایه گذار خارجی در کشور صورت نمی گیرد و به طور کلی عدم مشارکت خارجی ها به هر شکل فاینانس، ارائه وام و ... متوقف خواهد شد. دومین خطر وعده هایی است که آقای رئیسی در انتخابات اعلام کرده اند و به نظر می رسد که در صورت پیروزی تلاش می کند تا آن ها را عملیاتی سازد با توجه به ظرفیت فعلی اقتصاد کشورمان وعده های وی غیرقابل اجراست، مگر از طریق چاپ اسکناس بدون پشتوانه، اخذ مالیات های سنگین، فروش اوراق قرضه، افزایش قیمت دلار، افزایش عوارض دولتی و ... که تمامی این اقدامات به تورم حدود 40 درصد منجر خواهد شد و تورم علاوه براینکه موجب فشار به خانواده ها می شود تولید را نیز فلج خواهد کرد.

خطر دیگر این است که در جامعه ما عده ای ظاهر صلاح و افراطی وجود دارد که تنها خود را مسلمان و وفادار به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی می دانند و دیگران را قبول ندارند. در پناه همین ظاهر پسندیده چه سوءاستفاده هایی که انجام نمی دهند، انحصارطلبی کرده و در حقیقت به شکل نرم قلدری می کنند. این نگرانی وجود دارد که با انتخاب آقای رئیسی این طیف از افراد و افکار نه تنها مهار نشوند بلکه رشد و نمو بیشتری پیدا کنند لذا فارغ از تحلیل شخصیت فردی کاندیداهای محترم که به نظر بنده پرداختن به خصوصیات افراد پسندیده و لازم نیست، می توان به روشنی فهمید که در حال حاضر آقای روحانی از آمادگی بیشتری برخوردار بوده و برنامه های امیدبخش تر و صریح تری برای اداره کشور دارد و می تواند کشور عزیز و بخش اجرایی نظام جمهوری اسلامی ایران را اطمینان بخش تر مدیریت کند.
 
انتهای پیام/
 

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط FANI ،

Template Design:fani Group