به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، دکتر حسن روحانی در گردهمایی حامیان دولت در ورزشگاه شیرودی گفت: همه زنان باید پای صندوق آرا بیایند. اگر همه پای صندوق آرا بیایند ما قطعا پیروز خواهیم بود. مردم ما امروز واقعیت را لمس می کنند و تحت تاثیر شعارهای فریبنده قرار نمی گیرند. من از همه ایران می‌خواهم، تابلو کارنامه ها را یک بار دیگر مرور کنند. کارنامه 4 ساله دولت یازدهم را با سالهای گذشته مرور کنند. بگویند در طول 38 سال گذشته چکار کردند، کارنامه ما که در 4 سال روشن است.


روحانی اظهار کرد: شما توصیه تان در سال اول دولت یازدهم این بود که 16 آذر را آزاد نگذارید. شما همیشه به دانشگاه به عنوان تهدید نگاه کردید. شما می خواستید جوان های ما در حصر، محاصره و انزوا باشند. شما همان حرف هایی که در جلسات خصوصی زدید لطفا بیایید به مردم آشکارا بگویید. شما مگر هر روز فشار نیاوردید که فضای مجازی بسته شود. شما مگر هر روز فشار نیاوردید که اشتغال زنان باید متوقف شود. شما برگردید و به بخش نامه های جنسیتی خودتان نگاه کنید. برگردید به احکامی که صادر کردید یک بار دیگر نگاه کنید. کارنامه ما روشن است. حرف ما کاملا واضح است ما تبعیض جنسیتی را نمی پذیریم. ما ظلم جنسیتی را نمی پذیریم.

روحانی اظهار کرد: مردم از مسیری که قرار گرفته اند، برنمی گردند. ما شعارمان روشن است ما آزادی می خواهیم ما آزادی اجتماعی و سیاسی می خواهیم، ما آزادی بیان و تفکر می خواهیم. ما آزادی انتخاب تفریح برای ساعت فراغت می خواهیم. ما آزادی برای نوع اشتغال و شغلمان می خواهیم. ما به دنبال امنیت واقعی و جامعه امن هستیم. ما فضای امنیتی نمی خواهیم. به شما می گوییم ما خواهان امنیت واقعی در جامعه با وحدت و اتحاد در کل جامعه هستیم. ما جامعه چند درصدی و 20 درصدی نمی خواهیم. ما ایران صد در صدی هستیم. ما قانون را برای همه دستگاه ها می خواهیم. ما نهادهای استثنا شده از مالیات نمی خواهیم. خوشحال شدم بعضی ها اسم مالیات را آوردند، مالیات برای اینکه مردم پرداخت کنند، خوب است اما شما ندهید! ما آزادی رقابت در کسب و کار می خواهیم.

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: شما به دنبال اقتصاد آمدید اما به معدنی که برای شما بود و معدن چیان دفن شدند، سر نزدید. من افتخار می کنم به آن خانواده عزیزی که شوهرش در زیر آوارها ذغال سنگ باقی ماند و جا ماند اما شجاعانه با من سخن گفت. خانمی که خود پرستار بود و شوهر کارگرش را از دست داده بود افتخار می کنم به پدری که فرزند مهندس خود را در ا ین معدن از دست داده بود و برای پیشرفت ایران با من حرف زد. ما در پی آرامش هستیم آرامش مردان و زنان ما آرامش در خیابان را در سایه اخلاق می خواهیم. گشت ارشاد برای ما آرامش ایجاد نمی کند، وحدت و اتحاد ملت ایران و همزیستی مسالمت آمیز آرامش می سازد.

وی بااشاره به اشتغال زنان گفت: شما دم از اشتغال می زنید من از شما می پرسم اشتغال زنان را هم قبول دارید اگر قبول دارید قبل از دولت یازدهم چرا یک اشتغال برای زنان درست نکردید. 860 هزار خانم را بیکار کردید. من از شما می پرسم شما دم از اشتغال می زنید. آیا اشتغال اهل سنت را هم قبول دارید. آیا شما اشتغال اقوام مختلف ایرانی را قبول دارید. ما افتخار می کنیم در یک استخدام در ماه های گذشته که زن و مرد آزادانه در آزمون آن شرکت کردند، 53 درصد از زنان ما توانستند مشغول به کار شوند و اشتغال به دست بیاورند. ما امروز اشتغال را در سایه فضای مجازی و فناوری ارتباطات برای زنان و مردان محیا ساخته ایم. علت اینکه خانم های ما نمی توانستند مشغول به کار شوند چون فضای کسب و کار ما عمدتا مردانه بود.

وی در پایان تاکید کرد: دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اعتدال و دوباره امید.