دوشنبه 30 بهمن 1396 | Monday 19 February 2018

پربازدیدترین

برگزیده

نرخ طلا و ارز

نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 37150
پوند انگلیس 52149
درهم امارات متحده عربی 10116
ين ژاپن 34925
یورو 46136

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۱,۴۷۱,۰۰۰ ۱,۴۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۵۰۱,۰۰۰ ۱,۵۰۵,۰۰۰
نیم سکه
۷۳۸,۰۰۰ ۷۳۸,۰۰۰
ربع سکه
۴۴۴,۰۰۰ ۴۴۳,۰۰۰
سکه گرمی
۲۹۹,۰۰۰ ۲۹۹,۰۰۰

روزنامه ها

سخنگوی ستاد روحانی از آمادگی رییس‌جمهور برای انجام مناظره‌های رو در رو با نامزدهای دیگر خبرداد و گفت: رییس‌جمهور آماده مناظره‌های دو به دو هم هستند و بجز ایشان، نمایندگان آقای روحانی نیز آماده مناظره هستند.

 

به گزارش ستاد نمایندگان ادوار حامی دکتر روحانی، محمد علی وکیلی در نشست خبری صبح امروز خود که در ستاد حسن روحانی برگزار شد، به مناظره سوم کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری اشاره کرد و گفت: در این مناظره شاهد بودیم که مسائل خوبی مطرح شد و هم‌اکنون نیز آقای روحانی آماده مناظره دو به دو با هر کدام از آقایان قالیباف و رئیسی است.

نمایندگان ستاد روحانی از مدت‌ها پیش برای مناظره‌ با نمایندگان رقبا آماده بودند

او ادامه داد: همچنین نمایندگان ستاد روحانی که از مدت‌ها پیش برای مناظره‌ با نمایندگان رقبا اعلام آمادگی کرده بودند، همچنان این آمادگی را دارند که با نمایندگان ستاد دیگر کاندیداها مناظره کنند. گمان کردیم صداوسیما این فرصت می‌دهد ولی با وجود آمادگی نمایندگان ستاد آقای روحانی این امکان فراهم نشده است.

تیم احمدی‌نژاد در کنار رئیسی و قالیباف فعالیت می‌کنند

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه در مناظره سوم شاهد بودیم که آقای رئیسی فرار رو به جلو می‌کرد، اظهار داشت: همانطور که دیروز روحانی و جهانگیری به صراحت گفتند، این دو کاندیدا در عمل با رئیسی و قالیباف به عنوان شخص مناظره نمی‌کنند بلکه به عنوان وارث هشت سال دولت آقای احمدی‌نژاد مناظره می‌کنند؛ چرا که تمام تیم آقای احمدی‌نژاد یا جزو مشاوران و اداره‌کنندگان ستاد آقای رئیسی هستند یا درکنار قالیباف فعالیت می‌کنند.

گفتمان احمدی‌نژادی بر آقایان رئیسی و قالیباف حاکم است

وکیلی افزود: گفتمان احمدی‌نژادی بر آقایان رئیسی و قالیباف حاکم است، چالش ما با این گفتمان است که مظهرش بی‌اخلاقی و به حراج گذاشتن سرمایه‌های ملی و معنوی کشور بود. ما با این رویکرد چالش داریم و آماده‌ایم با این سیره و روش مناظره کنیم.

رقیب بجای ارائه برنامه وارد فاز بداخلاقی شد

او به سلب فرصت مهمی در این مناظره‌ها اشاره و تصریح کرد: فرصت مناظره برای تبیین برنامه بود که مردم امکان توان‌سنجی از برنامه‌ها دستشان بیاید اما رقیب به‌جای استفاده از فرصت برای ارائه برنامه وارد فاز بداخلاقی، اتهام‌زنی و شعار دادن شد و مردم نتوانستند توان آنها را برآورد کنند. 

سخنگوی ستاد روحانی اضافه کرد: از دیگر سو، امکان بررسی عملکرد آقای روحانی در چهار سال دولت گذشته ایشان وجود دارد و این فرصت مهمی بود که رئیسی و قالیباف برای اداره قوه مجریه برنامه بدهند که معلوم شد دچار تناقض عجیبی در ادعاهایشان هستند که حتی اعتراض میرسلیم که پیش از این یار غار ستاد آقایان بود، به دنبال داشت که با چه ادعا و منابعی می‌توانید این‌گونه پول توزیع کنید.

ملت در مناظره پایانی سیاه‌نمایی از عملکرد دولت و کلیت نظام را ملاحظه کردند

وکیلی با بیان اینکه آنچه ملت در مناظره پایانی ملاحظه کردند سیاه‌نمایی عملکرد دولت و کلیت نظام بود که برنده آن هیچ کس نخواهد بود، خاطرنشان کرد: متأسفانه سیاه‌نمایی از عملکرد گذشته و در باغ سبز نشان دادن در ادعا بدون دلیل و مستند و برنامه ادامه پیدا کرد و آنچه از اخلاق در این سه مناظره به حراج گذاشته شد دستاوردی برای بانیان این بی‌اخلاقی نداشت.

رقیب بازنده اخلاق، بی‌برنامگی و گرفتار شعارزدگی است

او با بیان اینکه رقیب بازنده اخلاق، بی‌برنامگی و گرفتار شعارزدگی است، ابراز داشت: پایان مناظره آغاز پیروزی آقای روحانی بود. آنچه برای ما مهم و اصل است با توجه به منافع ملی مشارکت حداکثری است که خواست رهبری نیز بوده است.

تمهیدات ستاد روحانی رفع موانع مشارکت حداکثری است

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همه تمهیدات ستاد آقای روحانی و تیم ایشان نیز بیش از تعصب روی نامزد خود بر رفع موانع مشارکت حداکثری و ترغیب مردم به مشارکت است؛ چراکه این امر تأمین‌کننده منافع ملی کشور خواهد بود. 

همکاران را دعوت به آرامش و متانت می‌کنیم 

وکیلی با یادآوری بیانیه روز گذشته رییس ستاد حسن روحانی درباره هوشیاری هواداران این کاندیدا بیان کرد: آقای شریعتمداری به تمام ستادها اعلام کرد که ضمن حفظ نشاط و تلاش برای حضور پرشور در صحنه، مشارکت حداکثری هدف اصلی انتخابات است و نباید قربانی هیج مسأله فرعی دیگری شود. بنابراین همکاران را دعوت به آرامش،‌ متانت، نجابت و خویشتنداری می‌کنیم.

بعید نمی‌دانیم برخی هواداران نامزدها رفتار پرخاشگرانه داشته باشند

او ادامه داد: همانطوری که از رقبا بی‌اخلاقی دیدیم بعید نمی‌دانیم که برخی هوادارنشان هم مثل نامزدهایشان کف خیابان رفتار پرخاشگرانه و ساختارشکنانه داشته باشند. بنابر این از همه ستادها و طرفداران آقای روحانی در سراسر کشور تقاضا داریم به این دام گرفتار نشوند.

متانت روحانی و جهانگیری باید سرلوحه متانت طرفداران‌شان باشد

سخنگوی ستاد روحانی با بیان اینکه متانت آقایان روحانی و جهانگیری در مناظره باید سرلوحه متانت طرفداران ایشان در کف خیابان باشد، عنوان کرد: مرز ما اخلاق، ‌منافع ملی کشور و حریم قانونی است و از هر رفتار غیرقانونی پرهیز داریم. بنابر این تمام ستادها باید در چارچوب قانون رفتار کنند. اما در عین حال باید از هشدارهای احساسی که فضا را مخدوش و دل مردم را خالی می‌کند نیز پرهیز کرد.

مسئول ستادها و تریبون‌هایی هستیم که در اختیار داریم

وکیلی همچنین از وزیر کشور و معاون امنیتی او درخواست کرد که ضمن دعوت مردم به قانون و رفتار قانونی کاری کند که مشارکت حداکثری و شور انتخاباتی از مردم گرفته نشود و در ادامه گفت: ما مسئول ستادها و تریبون‌هایی هستیم که در اختیار داریم و البته مردم در خیابان رفتار خودشان را دارند و با توجه به هوشیاریشان می‌دانند که دشمنان در پی ناامنی و سلب آرامش هستند و می‌خواهند این ایستگاه سرنوشت‌ساز به گونه‌ای مشروعیت آفرین برای کل نظام باشد. بلکه به دنبال صید کردن ماهی خود از آب گل‌آلود هستند.

شور و نشاط انتخاباتی نباید قربانی بداخلاقی‌ها شود

او تاکید کرد: هر مسأله‌ای که بتواند مشارکت مردم را تقلیل دهد مقبول نیست. اصل ملاحظه ما شور و نشاط انتخاباتی است و این امر نباید قربانی بداخلاقی‌ها شود و به قانون‌شکنی منتهی شود.

کسانی که به دنبال تعارض هستند، بازنده انتخابات هستند

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه ستادهای ما خود را ملزم به رعایت قانون می‌دانند و خویشتن‌داری را اصل مهم در رفتار سیاسی‌شان می‌دانند، اظهار داشت: آنها که به دنبال تعارض و جنجال‌های بیجا و قانون‌شکنی هستند، بازنده انتخابات هستند و ما نگران گرفتار شدن در این دام نیستیم بلکه حفظ قانون آرامش و امنیت را مقدم بر نتیجه انتخابات می‌دانیم.

هر اقدامی که مردم را مقابل هم قرار دهد، محکوم است

او افزود: از نظر ما هر اقدامی که مردم را مقابل هم قرار دهد، محکوم است. هر اقدامی که توهین به اقوام و خرده فرهنگ‌ها را در پی داشته باشد و چهره نظام را مخدوش کند و اعتماد مردم به کارآمدی نظام را زیر سوال ببرد، محکوم است.

سخنگوی ستاد روحانی در پاسخ به سوالی درباره مالیات آستان قدس رضوی تصریح کرد: این مطالبه از دیر زمان مطرح بود که دسترسی به مردم عادی،‌ شرکت‌ها و بخش خصوصی برای گرفتن مالیات آسان است اما در بخش‌های دیگر فرار مالیاتی وجود دارد. این استدلال که خودمان مالیات را محاسبه می‌کنیم و آن را به‌جا هزینه می‌کنیم می‌تواند برای مردم هم وجود داشته باشد.

وکیلی با بیان اینکه اگر هر موسسه و بنیاد عام بخواهد بگوید خودمان مالیات را وصول می‌کنیم و محل هزینه آن را تشخیص می‌دهیم درست نیست، خاطرنشان کرد: چرا مردم این کار را نکنند؟ این نگاه به مالیات مانند نگاه به خمس و زکات است در حالی که مالیات حق حکومت است و چنین رویکردی اداره کشور را با اختلال مواجه می‌کند. بنابراین برای حفظ انسجام ملی و شکل‌گیری دولت مدرن نمی‌توان چنین روش‌های سنتی در پیش گرفت.

نتایج برجام خود را از نیمه دوم سال ۹۵ نشان داد

او ادامه داد: رقبا و به خصوص آقای رئیسی اذعان خوبی کردند که آقای روحانی در مقام عمل برنامه‌های خود را اجرا می‌کند و اعتراض کردند که چرا یارانه دهک‌های محروم را از ابتدای سال اضافه کرده، همانطور که ما گفتیم نتایج برجام خود را از نیمه دوم سال ۹۵ نشان داد و اتکای آن به درآمدهایی بود که از این محل حاصل شده بود. در واقع، این منابع نیمه دوم سال گذشته پیش‌بینی شد. همچنین دولت برای بیکاران امکان کارآموزی را فراهم کرد تا با دادن حق بیمه کارفرمایی یک‌ساله امکان بکارگیری بیکاران در کارگاه‌ها فراهم شود که منابع آن هم تأمین شده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه از نظر ما ظلم است در حالی که دولت هزینه برجام را پرداخت کرده دیگری میوه آن را بچیند، ابراز داشت: نتیجه برجام به سفره‌های مردم می‌آید و نمونه آن سه و نیم برابر کردن یارانه دهک‌های پایین مشمول کمیته امداد و بهزیستی است. نمونه دیگر اجرای قانون جامع‌ ایثارگران است که دولت‌های نهم و دهم خاک می‌خورد اما دولت آقای روحانی برای اولین بار آن را عملیاتی کرد و در برنامه ششم نیز تسری یافت. ایثارگران شاهدند که بخشی مهمی از معوقات و مطالباتشان در سال گذشته پرداخت شده و درسال ۹۶ نیز بخش مهم دیگری عملیاتی می‌شود.

دادن املاک نجومی به رفتگرها طنز است

وکیلی درباره موضوع املاک نجومی نیز بیان کرد: آنچه آقای جهانگیری راجع به املاک نجومی بیان کرد: از موضع فرمانده اقتصادی مقاومتی و رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بود. ایشان اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای دارند. طنز ماجرا اینجا است که قالیباف مدعی است که املاک نجومی که میانگین قیمت آنها بالای ۱۰ میلیارد تومان است را به رفتگرها داده است. این افراد جزو زحمتکش‌ترین اقشار جامعه هستند و می‌توانند قضاوت کنند که املاک به کدام یک از آنها داده شده است.

قالیباف سهمش در طرقبه و وضع خویشاوندانش را توضیح نداد

او با اشاره به نمایش تصاویری از سوی قالیباف به عنوان اسنادی علیه روحانی و جهانگیری عنوان کرد: ملت ایران متوجه شدند که سقف این تهدید و رجزخوانی دو سند از دو زمینی است که یکی در سال ۷۸ به قیمت روز به آقای جهانگیری و دیگری در سال ۶۷ بعه قیمت روز به آقای روحانی فروخته شده است. آقای قالیباف اذعان کرد که آنچه که روحانی و جهانگیری دارند همین دو زمین است. البته آقای قالیباف توضیح نداد که سهم ایشان در طرقبه و وضع خویشاوندانش چگونه است؟ در حالی که باید درباره موضوع پدیده و برخی خیریه‌ها توضیحات کافی بدهد. 

خط قرمز روحانی را قانون است

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، خط قرمز روحانی را قانون دانست و اضافه کرد: هر کس ادعایی دارد باید مطابق قانون آن را در دادگاه صالحه طرح کند که به شرط اثبات همه به آن تمکین خواهند کرد.

عکس گرفتن با فقرا جای مانور تبلیغاتی نیست

وکیلی در پایان با بیان اینکه طبق اصل ۱۵۶ قانون اساسی پیشگیری برعهده قوه قضاییه است و ابزار آن در اختیار این قوه است، گفت: عکس گرفتن با فقرا جای مانور تبلیغاتی نیست و لازم است در رابطه با این مسائل هشدار داده شود بماند که مردم به خوبی در روز ۲۹ اردیبهشت با رای خود نتیجه این اقدامات را نشان خواهند داد.

منبع: ایلنا

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط FANI ،

Template Design:fani Group