دوشنبه 30 بهمن 1396 | Monday 19 February 2018

پربازدیدترین

برگزیده

نرخ طلا و ارز

نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 37150
پوند انگلیس 52149
درهم امارات متحده عربی 10116
ين ژاپن 34925
یورو 46136

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۱,۴۷۱,۰۰۰ ۱,۴۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۵۰۱,۰۰۰ ۱,۵۰۵,۰۰۰
نیم سکه
۷۳۸,۰۰۰ ۷۳۸,۰۰۰
ربع سکه
۴۴۴,۰۰۰ ۴۴۳,۰۰۰
سکه گرمی
۲۹۹,۰۰۰ ۲۹۹,۰۰۰

روزنامه ها

معاون امور استان‌های ستاد نمایندگان ادوار کشور طی یادداشتی گفت: دولت یازدهم توانست نه تنها سایه شوم تحریم‌های هسته‌ای را از میان ببرد بلکه در دیپلماسی نفتی و صادرات نفت و میعانات تقلیل پیدا کرده به یک میلیون بشکه را هم به حدود 2/5میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

 

به گزارش خبرنگار ستاد نمایندگان ادوار حامی دکتر روحانی، "عسکر اسلام دوست کاربندی" معاون امور استان‌های ستاد نمایندگان ادوار کشور و نماینده دوره ششم مردم شریف شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال طی یادداشتی بیان داشت که دولت یازدهم توانست با پرهیز از حرکت‌های غیر منطقی و احساسی به ایجاد هیجانات سیاسی و اجتماعی پرداخته و مدارا با گروه ها و جریانات سیاسی را سرلوحه کار خود قرار داد و با مذاکره و تعامل مناسب با جهان خارج خصوصاً کشورهای صاحب رأی و حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل متحد، نه تنها سایه شوم تحریم های ایجاد شده در خصوص انرژی هسته ای را از میان ببرد و کشور را از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد خارج نماید، بلکه در دیپلماسی نفتی و صادرات نفت و میعانات تقلیل پیدا کرده به یک میلیون بشکه را به حدود 2/5 میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

 

شرح یادداشت را می‌توانید در ذیل بخوانید:

 

در شرایطی که ضعف و لجام گسیختگی شدید بر وضعیت اقتصادی جامعه حاکم و مهمترین درآمد کشور که از صادرات نفت و میعانات گازی تامین می شد دچار اخلال بود و تحریم ها نه تنها تمامی معاملات اعم از صادرات و واردات با جهان خارج را تحت الشعاع قرار می‌داد بلکه کشور به بهانه تهدید صلح جهانی و امنیت بین‌المللی در ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد که به معنی اجماع جهانی برای برقراری تحریم های ظالمانه و جنگ با ایران بود قرار داشت.

دراین شرایط در پی انتخابات سال 1392 سرمایه اجتماعی بزرگی خلق شد و دولتی با شعار تدبیر و امید زمام امور را بدست گرفت. این دولت با پرهیز از حرکت های غیرمنطقی و احساسی به ایجاد هیجانات سیاسی و اجتماعی پرداخته و مدارا با گروه ها و جریانات سیاسی را سرلوحه کار خود قرار داد و با مذاکره و تعامل مناسب با جهان خارج خصوصاً کشورهای صاحب رأی و حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل متحد، نه تنها سایه شوم تحریمهای ایجاد شده در خصوص انرژی هسته ای را از بین ببرد و کشور را از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد خارج نماید، بلکه در دیپلماسی نفتی و صادرات نفت و میعانات تقلیل پیدا کرده به یک میلیون بشکه را به حدود 2/5 میلیون بشکه در روز افزایش دهد .

یقیناً اگر چنین نبود، حتی پرداخت مستمری ماهانه به اقشار حقوق بگیر اعم از شاغل و بازنشسته میسر نمی شد و تأمین ارزاق عمومی دچار مشکل و اخلال بود . حال نه تنها قسمت اعظم مشکلات این چنینی از سر راه ملت ایران برداشته شده بلکه بزرگترین دغدغه مردم که همانا هزینه سنگین و طاقت فرسای درمان خصوصاً امراض صعب‌العلاج بود تقلیل پیدا کرد و به حد رایگان رسید و برای خرید گندم در سال 1395 که خودکفایی این کالای استراتژیک را به دنبال داشت 14/5 هزار میلیارد تومان پول به کشاورزان پرداخت شد که در نوع خود در طول تاریخ ایران بی نظیر بود و اقدامات بسیار مفید دیگر که پرداختن به آنها دراین مقال نمی گنجد انجام شد. لذا دولت برای رفع مناسب مشکلات از جمله ارتقاء تولید و ایجاد اشتغال پایدار مورد تأکید مقام معظم رهبری برنامه های مناسبی را تدارک دیده است .

دولت روحانی که 3/5 سال گذشته آوار برداری از خرابیهای به ارث رسیده را تا حدودی به اتمام رسانده، همچنان در ترصد است از تصمیمات خلق الساعه‌ای و اقدامات عجولانه دولت گذشته فاصله بگیرد و براساس منطق، عقلانیت و استمرار شیوه کار آمد تدبیر و امید بر بزرگترین مشکل کشور که همانا ارتقاء تولید و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان کشور است فائق آید .

انتهای پیام/

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط FANI ،

Template Design:fani Group